Zamknij

Wypadek busa i autokaru w Kleszczowie. 67-letni kierowca usłyszał zarzut

24.08.2020 12:36
Wypadek na Śląsku, zarzut dla kierowcy
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Kierowca pojazdu trzeciego spowodował tragiczny w skutkach wypadek busa i autokaru, w którym zginęło 9 osób – stwierdza Prokuratura Rejonowa w Gliwicach. 67-letni mężczyzna z Cieszyna usłyszał dziś zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do ośmiu lat więzienia.

Wypadek w pobliżu Gliwic, na drodze krajowej nr 88, spowodował kierowca pojazdu trzeciego – twierdzi gliwicka prokuratura. Śledczy przystali na wstępną ocenę policji, która przybyła na miejsce tuż po strażakach.

Dziś prokurator postawił kierowcy samochodu osobowego, który doprowadził do przewrócenia się busa, zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

Wypadek busa i autokaru. Kierowca pojazdu trzeciego z zarzutem

Kierowca autokaru został przesłuchany w charakterze świadka. Jego relacja przełożyła się na decyzję śledczych o postawieniu zarzutu kierowcy pojazdu trzeciego.

Zobacz także

Mężczyzna nie potrafił odnieść się do przedstawionego mu zarzutu, stwierdził że nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu, nie pamięta wydarzenia, a tylko huk

- przekazała prokurator Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Dodała zarazem, że prokurator złoży wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego – aresztu tymczasowego.

Kierowca busa zjechał na pobocze, wskutek czego pojazd przewrócił się na bok i zsunął na przeciwległy pas ruchu, gdzie chwilę później zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autokarem. Sekcje zwłok tragicznie zmarłych pasażerów busa przewidziano na najbliższe trzy dni.

RadioZET.pl/PAP