Zamknij

Makabryczny wypadek na Śląsku. Po zderzeniu busa z autokarem zginęło 9 osób

23.08.2020 08:10
Gliwice wypadek busa i autokaru na dk88
fot. PAP/Hanna Bardo

Makabryczny wypadek na drodze krajowej nr 88 w okolicach Gliwic. W sobotę późnym wieczorem zderzyły się bus i autokar. Zginęło 9 osób, wszyscy jadący busem. Siedem osób z autokaru zostało rannych – wynika z raportu służb. Dopiero dziś rano służby udrożniły miejsce tragicznego wypadku.  

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 88, w rejonie Gliwic, w pobliżu węzła Kleszczów. Około godz. 22.30 zderzyły się bus i autokar.

Policja i straż pożarna przekazały, że wskutek zderzenia zginęło dziewięć osób, wszyscy w busie. Rannych zostało siedem osób jadących autokarem, w najpoważniejszym stanie jest jego kierowca.

Wypadek na dk88. Po zderzeniu autokaru i busa zginęło 9 osób 

Makabra na drodze okazała się zderzeniem czołowym przy dużej prędkości.

Zobacz także

Bus jechał od Gliwic w stronę Wrocławia. Po zderzeniu z jadącym z przeciwnej strony autokarem samochód jest całkowicie zmiażdżony, zginęły wszystkie podróżujące nim osoby

- raportował Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji.

Podkreślał, że „siła uderzenia była ogromna”. Wspomniał, że chwilę przed zderzeniem bus przewrócił się na bok i osunął na lewy pas jezdni. 

Chwilę wcześniej bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa

- opisywał podinsp. Słomski.

Policjanci przypuszczają, że kierowca samochodu osobowego chwilę wcześniej próbował uniknąć zderzenia z innym autem i wykonał manewr, w wyniku którego stracił panowanie nad pojazdem. „Jeszcze to badamy” - zaznaczył Słomski.

Rzecznik policji szacował, że udrożnienie dk88 nastąpi ok. godz. 8 rano.

mid-20823004
fot. PAP/Hanna Bardo
slaska policja
fot. screen Śląska Policja

RadioZET.pl/PAP/Śląska Policja