Zamknij

Gliwice. 36-latek ukradł skarbonkę z datkami na WOŚP. Pieniądze wydał na alkohol

22.01.2021 14:31
skarobnka WOŚP
fot. Karol Makurat/REPORTER

36-latek ukradł w Gliwicach (woj. śląskie) skarbonkę z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mężczyzna jest już w rękach policji. Zrabowane pieniądze jeszcze przed zatrzymaniem zdążył wydać na alkohol.

Policjanci z Gliwic zatrzymali 36-latka, który z jednego ze sklepów w tym mieście ukradł skarbonkę z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przed ujęciem przez policję złodziej zdążył wydać część zrabowanych pieniędzy na alkohol.

36-latek ukradł skarbonkę z datkami na WOŚP

Jak podała policja, w czwartek po południu na numer alarmowy 112 zadzwonił właściciel sklepu spożywczego z rejonu ul. Portowej w Gliwicach, który został powiadomiony przez ekspedientkę o kradzieży skarbonki WOŚP.

- W ustaleniu okoliczności przestępstwa i godziny jego popełnienia pomógł monitoring. Policjanci przyjęli zawiadomienie i uruchomili procedury poszukiwawcze. Natychmiast wszystkie patrole otrzymały dokładny rysopis podejrzanego - człowieka z zabandażowaną ręką. Podejrzany został szybko rozpoznany przez naszych policjantów – 36-letni gliwiczanin był im znany, gdyż w przeszłości był już zatrzymywany i karany za różne przestępstwa i wykroczenia – poinformowała gliwicka komenda.

Mężczyzna został zatrzymany po kilku godzinach, część pieniędzy ze skarbonki zdążył wydać na alkohol. W ciężkich od drobnych monet kieszeni jego kurtki policjanci odnaleźli prawie 180 zł. - Podjęto poszukiwania za skradzioną skarbonką, którą opróżnił zatrzymany.

Sprawdzono miejsce, które sprawca wskazał, jako miejsca porzucenia puszki, lecz jej tam nie znaleziono. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, badania wykazały 2,3 promila – poinformowali policjanci z Gliwic. Jak podaje komenda, za kradzież i włamanie do skarbonki 36-latkowi grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP