Zwłoki noworodka w potoku. Prokuratura podaje NOWE FAKTY

19.03.2019 12:00
Zwłoki noworodka w potoku. Prokuratura podaje NOWE FAKTY
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS, zdj. ilustracyjne

Ciało dziecka znaleziono w potoku Ostropka w Gliwicach w poniedziałek. Policję poinformowała przypadkowa osoba, która przechodziła niedaleko potoku. Na miejscu pracowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, prokurator i biegły patomorfolog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek prokuratura podała nowe informacje w sprawie. Jak wskazują wstępne ustalenia służb, mowa o 6-miesięcznym płodzie płci męskiej – podaje „Dziennik Zachodni”. Dziecko najprawdopodobniej urodziło się martwe.

Zobacz także

– Obecnie trwają bardzo intensywne czynności śledcze funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, które mają na celu ustalenie tożsamości matki oraz okoliczności tego, w jaki sposób doszło do tych tragicznych wydarzeń – przekazała rzeczniczka prokuratury Joanna Smorczewska.

Śledczy nie wykluczają, że do przedwczesnego porodu lub poronienia mogło dojść w okolicach potoku. Ciało mogło znajdować się w wodzie dzień lub nawet kilka dni. Szczegółowe okoliczności są wciąż wyjaśniane. W ciągu najbliższych dni w Katowicach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Jak przypomina prokurator Smorczewska, zgodnie z polskim prawem matka, która przerywa ciążę, nie podlega odpowiedzialności karnej. Natomiast osobom, które namową, nakłonieniem lub pomocą biorą udział w takim zdarzeniu, grozi do 3 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/MK