Zamknij

Dokonali samosądu na 13-latku. "Bili i kopali po całym ciele"

02.10.2019 23:25
Policja
fot. Shutterstock

Sąd rodzinny zajmie się sprawą dwóch nastolatków z Głogowa, którzy brutalnie pobili 13-letniego chłopaka. Miał to być samosąd za rzekome pobicie przez 13-latka ich innego znajomego. 

Do zdarzenia, które opisuje wrocławska "Gazeta Wyborcza", doszło w sobotni wieczór na jednym z osiedli mieszkaniowych w Głogowie (woj. dolnośląskie). Spotkała się tam grupa młodzieży. W pewnym momencie w okolicy pojawił się 13-latek, którego jeden ze zgromadzonych oskarżył o pobicie kolegi.

Zobacz także

- Trzech najbardziej agresywnych nastolatków, szarpiąc, wyprowadziło 13-latka z klatki schodowej, gdzie próbował się ukryć. Przewrócili go na ziemię i bili oraz kopali po całym ciele. Pozostali chłopcy biernie przyglądali się zdarzeniu, nie próbując udzielić pomocy - relacjonuje w rozmowie z "Wyborczą" podinsp. Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Zaatakowanego 13-latka uratowali świadkowie, którzy odciągnęli go od agresorów. Natychmiast powiadomi również policję, która dość szybko ustaliła tożsamość sprawców. Zatrzymani zostali 16-latek i 14-latek. Jak się okazało, pierwszy z nich uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (trafił już tam z powrotem). Teraz nastolatkami zajmie się sąd rodzinny. 

Zobacz także

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl