Zamknij

Rusza nabór do katolickiego przedszkola. "Nie będzie miejsca dla ideologii LGBT"

03.03.2021 17:03
pw. św. Klemensa Hofbauera
fot. Google Maps

W Głogowie w parafii św. Klemensa działalność rozpoczyna katolickie przedszkole. Starania o taką placówkę trwały od lat. Wiadomo, że "nie będzie tam miejsca na ideologię LGBT". - Ludzie czują, widzą, że nie czują się bezpiecznie, co będzie za kilka lat - mówił proboszcz o. Łukasz Wójcik.

Katolickie Przedszkole im. Klemensa Hofbauera w Głogowie ma zacząć działać we wrześniu. Na razie ruszyła rekrutacja. Placówka "Boży Domek" będzie się mieścić na parterze "Domu Pielgrzyma". Znajdzie się tam miejsce dla 37 dzieci w wieku do 4 lat.

- Będą tam trzy pomieszczenia dla dzieci, szatnia, pokój socjalny, kuchnia, toalety. A do dyspozycji rodziców będzie dogodny parking. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami - relacjonował Łukasz Wójcik, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie w rozmowie z portalem myglogow.pl.

Rusza katolickie przedszkole w Głogowie. Dzieci będą miały mszę świętą w salkach

Duchowny przypomniał, że o katolickie przedszkole w parafii starano się od trzech lat. Najmłodsi będą wychowywani w duchu wiary. Raz w tygodniu wezmą udział w mszy świętej - nie w kościele, a w swoich salkach. Te mają być wyposażone w kapliczki, gdzie będzie krzyż oraz obraz Matki Boskiej Fatimskiej. – Pamiętajmy, że to jest przedszkole profilowane. Nie jak każde inne. Naszym celem jest kształtowanie dzieci w duchu katolickim - dodał.

Ojciec Wójcik podkreślił, że nie będzie sztywnych ram zajęć z religii. - Nie chodzi o to, żeby tutaj nauka religii trwała od godziny 8 rano do godziny 16 po południu. Będzie prowadzona w trakcie zajęć. Także nauczyciele to osoby, które wierzą w Boga. Nie są tutaj z przypadku. Mają swoje rodziny i dzieci, które tak wychowują – zaznaczył i dodał, że w programie "nie będzie miejsca na ideologię LGBT, ale za to będzie miejsca dla Boga".

– Jest taka potrzeba rodziców. Przychodzą i mówią, że chcą takiego przedszkola katolickiego. Myślą o przyszłości. Ludzie czują, widzą, że nie czują się bezpiecznie, co będzie za kilka lat – czy w szkołach publicznych wejdą karty LGBT, jaka będzie edukacja. My gwarantujemy edukację katolicką – podsumował ojciec Wójcik.

Budowa przedszkola to pierwszy krok. Kolejnym ma być stworzenie katolickiej szkoły podstawowej, aby dzieci mogły kontynuować naukę. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/myglogow.pl