Zamknij

Nie żyje roczny Fabianek. Są wyniki sekcji zwłok dziecka

24.11.2021 15:23
karetka, policja
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Prokuratura stawia zarzuty dla opiekunów rocznego Fabianka, który zmarł w Głogowie w województwie dolnośląskim. Są już wstępne wyniki sekcji zwłok chłopca. Wiadomo, że był ciężko chory. 

Prokuratura ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok Fabianka,  rocznego dziecka, które zmarło w Głogowie, Chłopczyk był ciężko chory, miał neuroinfekcję i to ona była przyczyną zgonu. 

Na początku śledczy nie zauważyli, żeby na ciele chłopca były ślady przemocy, ale ich uwagę zwróciło wychudzenie dziecka. Okazało się, że od dłuższego czasu było chore.

- Chłopczyk gorączkował, nie przyjmował pokarmu, co doprowadziło do znacznego niedożywienia, wyniszczenia organizmu, a widząc taki stan, matka dziecka i jej partner zaniechali wezwania pomocy lekarskiej - mówi Radiu ZET prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Kobieta zadzwoniła po pogotowie, kiedy dziecko przestało oddychać.

Śmierć dziecka w Głogowie, matka miała ograniczone prawa rodzicielskie

Jak wynika z ustaleń prokuratury, matka miała ograniczone prawa rodzicielskie, przyznanego kuratora sądowego i asystenta rodzinnego. Odmawiała przyjmowania asystenta, a ostatnia wizyta kontrolna kuratora była tydzień temu. Ten wątek sprawy również ma zostać sprawdzony.

Prokuratura zapowiada wnioski o tymczasowe aresztowanie matki chłopca i jej partnera. Para odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia dziecka. Grozi za to do 5 lat więzienia. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Radio ZET