Zamknij

Trzymał znajomego na... łańcuchu, Twierdził, że został oszukany

09.08.2019 13:01
Policja
fot. KPP Głogów

Głogowscy policjanci w trakcie nocnego patrolowania ulicy na jednym z osiedli byli świadkiem nietypowej sceny. Zatrzymali bowiem mężczyznę, który prowadził swojego znajomego przywiązanego do łańcucha. Mężczyzna tłumaczył się, że został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie. 

Funkcjonariusze, pełniąc nocną służbę, zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. Jednym z nich był 22-latek, który siedział na ziemi, obok niego stał pobudzony 33-letni mężczyzna, który zachowywał się „dość dziwnie”. W ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął swojego znajomego, a na jego szyi założył łańcuch spięty kłódką.

Zobacz także

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać oszusta, aby mu nie uciekł. 22-latek nie stawiał oporu (mimo nieskrępowanych rąk) ani nie wołał o pomoc. Twierdził, że nie wyrywał się i wykonywał wszystkie polecenia 33-latka, wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Cała sprawa związana jest z wynajęciem mieszkania, za które 33-latek wpłacił już zaliczkę, a kluczy do domu jednak nie otrzymał. Policjanci przy zatrzymanych znaleźli również narkotyki. 33-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności, drugi z mężczyzn odpowie zaś za posiadanie narkotyków. 

Zobacz także

RadioZET.pl/KPP Głogów