Zamknij

15-latek zabił 17-letnią siostrę. "Zadał wiele ciosów drewnianą pałką i nożem"

Dominik Gołdyn
03.11.2020 19:11
Policja
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Tragedia w Głowaczowej koło Dębicy wstrząsnęła Polską. 15-latek, który w poniedziałek zabił 17-letnią siostrę, ma usłyszeć zarzut zabójstwa. Prokuratura ujawniła nowe wstrząsające okoliczności zabójstwa 17-latki. 

Do tragedii w Głowaczowej w województwie podkarpackim doszło w poniedziałek wieczorem. 15-latek miał śmiertelnie pobić 17-letnią siostrę. Po tragedii zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Mimo reanimacji dziewczyna zmarła. Nastolatek został zatrzymany przez policję.

Głowaczowa. 15-latek zadał siostrze wiele ciosów drewnianą pałką i nożem

Według wstępnych ustaleń śledczych 15-latek zadał swojej siostrze wiele ciosów drewnianą pałką i nożem. – Kilka, może kilkanaście ciosów zadanych zostało w części ciała, gdzie popadnie – przekazał prokurator rejonowy Jacek Żak. Sprawca zabójstwa bezpośrednio po zatrzymaniu powiedział policjantom, że słyszał głos, który kazał mu zabić o dwa lata starszą siostrę. 

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał portal debica.naszemiasto.pl są zaskoczeni i twierdzą, że była to "porządna rodzina", a 15-latek dobrze uczącym się "dzieckiem". – Wierzyć po prostu się nie chce – mówiła portalowi mieszkanka Głowaczowej.

Zobacz także

W środę Prokuratura Rejonowa w Dębicy zamierza przedstawić 15-latkowi z Głowaczowej zarzut zabójstwa. Do sądu rodzinnego i dla nieletnich trafi też wniosek o jego "tymczasowe umieszczenie w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy". 15-latek aktualnie przebywa w policyjnej izbie dziecka.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP