Zamknij

Zakrwawiona 16-latka leżała na chodniku, trwa walka o życie. Zatrzymano 23-latka

29.09.2020 13:08
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Damian Klamka/East News

Do tragedii doszło w jednej z miejscowości w województwie łódzkim. Przypadkowi przechodni znaleźli na chodniku 16-letnią dziewczynę, leżącą w kałuży krwi. Nastolatka miała ciężki krwotok i trafiła do szpitala w stanie krytycznym, obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej. Okazało się, że ugodził ją nożem 23-letni partner.

Makabryczny atak w Głownie. 23-letni mężczyzna został zatrzymany, jako podejrzewany o ugodzenie nożem swojej 16-letniej dziewczyny. Nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie po przeprowadzonej operacji przebywa w śpiączce. Sprawcy grozi dożywocie. O prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową w Zgierzu sprawie poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Zobacz także

Jak wyjaśnił, w sobotę wieczorem przejeżdżający ul. Łowicką w Głownie k. Łodzi świadkowie zauważyli leżącą na chodniku, silnie krwawiącą dziewczynę. 16-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Łodzi, gdzie lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację ratującą jej życie. Jak ustalono, rany i obrażenia wewnętrzne zostały spowodowane nożem.

Ustalono, że prawdopodobnym napastnikiem może być 23-letni chłopak pokrzywdzonej. Podjęto szeroko zakrojone działania mające na celu jego zatrzymanie. W miejscu zamieszkania, w jednej z miejscowości w gminie Głowno zabezpieczono zakrwawioną odzież. Odnaleziono także jego prawdopodobnie porzucony samochód

Krzysztof Kopania, Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Dodał, że poszukiwany ukrywał się, ale udało się go ująć w niedzielę ok. południa w domu jego wujka, gdzie schował się w piwnicy pod podłogą. Właz do schowka przykryty był chodnikiem

Głowno. 23-latek zaatakował nożem 16-letnią partnerkę. Przechodnie znaleźli ją krwawiącą na chodniku

Mężczyzna prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek usłyszy zarzuty, które mają dotyczyć usiłowania zabójstwa, co zagrożone jest karą nawet dożywotniego więzienia. Według wstępnych ustaleń 23-latek miał ugodzić swoją dziewczynę w brzuch po kłótni. W sprawie zatrzymano także 44-letniego wujka podejrzewanego. Może mu zostać przedstawiony zarzut utrudniania postępowania poprzez ukrywanie sprawcy, za co grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Śledczy nadal gromadzą materiał dowodowy, przeprowadzono oględziny, trwają przesłuchania świadków.

Zobacz także

Ofiara 23-latka pozostaje w śpiączce, w związku z czym niemożliwe było jej przesłuchanie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP