Zamknij

Psy rzuciły się na rowerzystę. Przy drodze znaleziono jego ciało

PAP
25.07.2022 13:51

48-letni mężczyzna w gminie Jeziorzany (Lubelskie) został zagryziony przez dwa psy, prawdopodobnie owczarki belgijskie. Jeden z psów został na miejscu odstrzelony przez funkcjonariuszy. Trwa ustalanie właściciela czworonogów.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/DarSzach

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, do zdarzenia doszło w sobotę w gminie Jeziorzany (pow. lubartowski). - Przy drodze gruntowej znaleziono zwłoki 48-latka, który miał ślady po wielu ugryzieniach przez psy. Ze względu na to, że przy ciele mężczyzny były również ślady łap, policjanci z prokuratorem podejrzewali, że doszło do pogryzienia przez psy – powiedziała Kępka.

Rowerzysta zagryziony przez psy w gminie Jeziorzany

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że psy zaatakowały go, gdy jechał na rowerze. Najprawdopodobniej były to owczarki belgijskie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli agresywne psy na jednej z posesji. - Podjęto próbę ich uśpienia, a potem zadecydowano o ich odstrzale. Jeden został odstrzelony na miejscu, a drugi został na pewno postrzelony, po czym uciekł - dodała.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Trwa ustalanie właściciela psów. Sekcja zwłok 48-latka zaplanowana jest na środę. Przeprowadzona ma zostać również sekcja zwłok zastrzelonego psa.

RadioZET.pl/PAP