Zamknij

Gmina Miedźna. Msze święte zamiast zajęć pozalekcyjnych

Redakcja
07.09.2018 13:36
Gmina Miedźna. Msze święte zamiast zajęć pozalekcyjnych
fot. Pixbay

Od września w szkołach na terenie gminy Miedźna (woj. śląskie) w czwartki po południu nie będą już odbywały się zajęcia pozalekcyjne. Jak poinformowała parafia pw. Matki Bożej Piekarskiej w Woli k. Pszczyny, tego dnia dzieci proszone są o przybycie na mszę świętą na godz. 18.00. Decyzja dotyczy łącznie 11 szkół – 6 podstawówek, trzech gimnazjów, liceum i technikum. Do informacji tych dotarł portal OKO.Press.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Począwszy od tego roku szkolnego, Msze święte szkolne będą odprawiane we wszystkich kościołach dekanatu Miedźna w czwartki. Dzieci nie będą miały w tym dniu żadnych zajęć popołudniowych w szkole. A zatem wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę świętą szkolną, w czwartek o godz. 18.00 – napisano w ogłoszeniu parafialnym.

Zobacz także

Decyzja obejmuje szkoły z dziewięciu parafii z miejscowości: Studzienice, Jankowice Pszczyńskie, Ćwiklice, Miedźna, Grzawa, Frydek, Góra i dwie parafie z Woli.

Do decyzji przychylił się Uczniowski Klub Sportowy SPS Wola. „Uwaga zmiany! Ze względu na rozporządzenie władz kościelnych dotyczących zakazu prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w czwartki podczas mszy szkolnej następują zmiany godzin treningowych” – napisano w ogłoszeniu.

Zdaniem wikariusza z parafii pw. Matki Bożej Piekarskiej szkoła i kościół zwyczajnie „porozumiały się”. Dyrektorka jednej ze szkół przyznała ponadto, że decyzja jest zgodna z wolą rodziców.

RadioZET.pl/OKO.Press/BM