Gmina Szemud: daniel przywiązany do trakcji elektrycznej. Szarpał się, był wycieńczony [FOTO]

Redakcja
20.09.2017 10:18
Gmina Szemud: daniel przywiązany do trakcji elektrycznej. Szarpał się, był wycieńczony [FOTO]
fot. OTOZ Animals

Trudno wyobrazić sobie takie okrucieństwo. W gminie Szemud (powiat wejherowski) znaleziono daniela przywiązanego do trakcji elektrycznej. 

Zgłoszenie otrzymali inspektorzy z OTOZ Animals. Początkowo mieli nadzieję, że to głupi żart. 

Na miejscu zastali przerażający widok. Daniel był przywiązany do trakcji elektrycznej. 

"Zwierzę przykute krótkim łańcuchem z dwóch stron poroża do betonowych słupów tak krótko, że praktycznie nie mogło zrobić minimalnego ruchu. Szarpało się na wszystkie strony, chcąc uwolnić się za wszelką cenę i uciec z tego miejsca w pobliski las. Jak się okazało na miejscu, jedno z poroży było mocno uszkodzone łańcuchem, który przy szarpnięciach zaciskał się coraz mocniej na głowie przerażonego zwierzęcia" - czytamy w relacji działaczy OTOZ.

A jak tłumaczył się właściciel posesji? Mówił, że daniel się przybłąkał i przywiązał go do czasu przybycia jego właściciela. Inspektorzy natychmiast zdecydowali o zabraniu zwierzęcia z tego miejsca. Nie było to jednak łatwe. Daniel był wycieńczony, nieufny i mocno się szarpał. 

Na szczęście zwierzę udało się uratować. Nadano mu imię Maciuś. Wzięli go pod opiekę inspektorzy OTOZ Animals. Jest już bezpieczny w przytulisku dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo. Teraz zbierane są pieniądze na jego utrzymanie. 

RadioZET.pl/OTOZ Animals/KM