Zamknij

Pijany kierowca potrącił 15-latkę i uciekł. Dziewczyna walczy o życie

22.09.2020 16:47

Nawet na 12 lat więzienia może zostać skazany kierowca, który jadąc po pijanemu potrącił w Godowie (woj. śląskie) nastolatkę, a następnie uciekł. Dziewczyna walczy o życie w szpitalu.

Potrącenie 15-latki
fot. screen Śląska Policja

Dramatyczny wypadek w Godowie na Śląsku. O bezmyślnym wybryku 19-latka poinformowała dziś Śląska Policja. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Godowie.

Na ulicy Powstańców Śląskich rozpędzony kierowca skody octavii stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik, a następnie potrącił 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego.

Godów. Potrącił 15-latkę i uciekł. Pijanemu kierowcy grozi 12 lat więzienia

Dziewczyna wsiadała właśnie do zaparkowanego samochodu na poboczu. Dalszy rozwój wydarzeń pogrążył nastolatka.

Zobacz także

Kierowca kontynuował jazdę, uciekając z miejsca zdarzenia i nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce. Następnie kierujący porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć wodzisławska policja

Na miejsce jako pierwsi przybyli policjanci z posterunku w Gołkowicach. Po udzieleniu pierwszej pomocy ranną zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarze oceniają stan 15-latki jako bardzo ciężki.

Mundurowi zajęli się natomiast schwytaniem sprawcy wypadku. Szybko ujęli uciekiniera, dzięki pomocy policyjnego psa. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przed ucieczką stężenie mogło być jeszcze większe…

Zobacz także

Wczoraj sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty, przyznał się do winy. Sąd zgodził się z wnioskiem o areszt tymczasowy. 19-latek odpowie za: spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, nieudzielenie pomocy oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/Śląska Policja