Znęcał się nad psami, krowami i koniem. Grozi mu do trzech lat więzienia

Redakcja
12.01.2018 17:46
Znęcał się nad psami, krowami i koniem. Grozi mu do trzech lat więzienia
fot. sxc.hu

Prokuratura w Goleniowie skierowała do sądu akt oskarżenia ws. mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami - poinformowała w piątek szczecińska prokuratura. Ryszard S. miał znęcać się ze szczególnym okrucieństwem nad psami, krowami i koniem.

Według prokuratury, Ryszard S. znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad 17 psami przez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach. Zwierzęta miały być rażąco zaniedbane i trzymane w nieocieplonych i nieszczelnych budach i kojcach zanieczyszczonych odchodami i padłymi zwierzętami. Psy miały być karmione przez S. padłymi zwierzętami i spleśniałym mięsem. Takie warunki doprowadziły do odwodnienia zwierząt, zarobaczenia i zakleszczenia.

Zagłosuj

Jesteś za surowym karaniem przemocy wobec zwierząt?

Liczba głosów:

Część psów pozbawiona była także opieki weterynaryjnej, co było świadomym - zdaniem śledczych - dopuszczeniem do zadawania im bólu i cierpienia. Jeden z psów - suka rasy amstaff była uwiązana na zbyt ciasnym łańcuchu, który wrósł w skórę na szyi zwierzęcia.

Prokurator zarzucił także S. znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dwiema krowami oraz koniem, którego nogę przywiązał linką o długości około 40 centymetrów.

S. odpowie za przestępstwa z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Za zarzucane mu czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Mężczyzna nie był wcześniej karany sądownie.

Goleniowska prokuratura została powiadomiona w kwietniu ub.r. o zaniedbanych i padłych zwierzętach na terenie gospodarstwa rolnego w Nowogardzie. Oględziny prokuratora i policji w gospodarstwie potwierdziły, że na posesji znajdują się padłe zwierzęta, a także zaniedbane zwierzęta domowe i hodowlane. Trafiły one pod opiekę innych osób.

RadioZET.pl/pap/maal