Zamknij

Wjechał na przejeździe tuż pod pociąg. Wyszedł z auta ze złamaną nogą

29.11.2019 10:33
Przejazd kolejowy
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Facebook

O niespotykanym szczęściu może mówić kierowca osobowej mazdy, który wczoraj o poranku wjechał na przejeździe kolejowym pod pociąg regionalny. O ile większość takich wypadków kończy się śmiercią kierowcy na miejscu, w tym przypadku skończyło się jedynie na złamanej nodze…

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ten błąd kierowca zapamięta do końca życia. Jak podaje serwis Straży Pożarnej w Goleniowie, osobowa mazda wjechała na niestrzeżonym przejeździe między Goleniowem a Marszewem (woj. zachodniopomorskie) tuż pod szynobus.

Zobacz także

"Głos Szczeciński" donosi, że był to skład Polregio, maszyna SA139. Kierowcą auta okazał się 52-latek. Chwilę po zderzeniu z pociągiem próbował na własną rękę wyjść z pojazdu.

Z relacji maszynisty wiem, że pan już po zdarzeniu próbował sam wyjść z auta. Nie odniósł większych obrażeń, doznał urazu nogi

ogniomistrz Dariusz Schacht, KP PSP Goleniów

Zobacz także

Zdarzenie wyglądało dramatycznie. Kierowca, który trafił do szpitala ze złamaną nogą, może mówić o niewyobrażalnym szczęściu w nieszczęściu. Z racji uszkodzenia pociąg skład Pesy nie wróci na razie do kursowania. 

RadioZET.pl/Głos Szczeciński/KM PSP Goleniów