Dramat w Małopolsce. Z Dunajca wyłowiono zwłoki

26.06.2019 14:34
Dramat w Małopolsce. Z Dunajca wyłowiono zwłoki
fot. PSP Nowy Sącz

Do ogromnej tragedii doszło we wtorek, 25 czerwca, około godziny 11.00 w Gołkowicach Górnych (gmina Nowy Sącz, województwo małopolskie) – donosi portal miastons.pl. Z Dunajca wyłowiono zwłoki poszukiwanego mężczyzny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje portal, rodzina zgłosiła zaginięcie 71-latka w nocy z poniedziałku na wtorek. Starszy mężczyzna wyszedł z domu około godziny 3.30 i poszedł w kierunku rzeki Dunajec.

Zobacz także

Mężczyzna wyszedł z domu w kierunku rzeki

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, po rozmowie z rodziną, że w nocy około godziny 3.30 mężczyzna – lat 71 – opuścił dom i udał się w kierunku rzeki Dunajec. Rodzina wraz ze znajomymi podjęła próbę przeszukania okolicy. Działania strażaków polegały na przeszukaniu linii brzegowej rzeki Dunajec poprzez wprowadzenie ratowników zabezpieczonych w skafandry suche – mówił w rozmowie z dziennikarzami miastons.pl Marian Marszałek, z biura prasowego Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Będzie sekcja zwłok

Strażacy natrafili na zwłoki 71-latka po przeszukaniu około pół kilometra terenu. Ciało mężczyzny częściowo znajdowało się w wodzie.

Zobacz także

Policjanci zabezpieczyli teren. Na miejscu pojawił się również prokurator i technik kryminalistyki oraz lekarz, który stwierdził zgon mieszkańca Gołkowic Górnych.

Zobacz także

Na razie nieznana jest bezpośrednia przyczyna jego śmierci. Ma ją wskazać m.in. sekcja zwłok. Ciało 71-latka zostało przetransportowano do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia tego badania.

 

RadioZET.pl/miastons.pl