Zamknij

Spalone zwłoki w blaszanym garażu. Tragiczne odkrycie strażaków

03.12.2019 14:38
Spalone zwłoki w blaszanym garażu. Tragiczne odkrycie strażaków
fot. Damian Klamka/East News

Do tragedii doszło we wtorek rano, w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. Strażacy znaleźli w strawionym przez pożar garażu ciało mężczyzny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W pożarze spłonęła też drewniana wiata stojąca obok. Jak informowało radiobielsko.pl, ogień pojawił się około godziny 6.00 rano. W spalonym garażu znaleziono zwłoki mężczyzny, w wieku około 50 lat.

Zobacz także

- Ofiarą jest osoba dorosła. Na miejscu trwają oględziny. Jest tam m.in. biegły z zakresu pożarnictwa, który ustali przyczyny wybuchu ognia – powiedział asp. Pawlik.

Zobacz także

Rzecznik cieszyńskich strażaków st. kpt. Michał Pokrzywa poinformował, że gdy ratownicy dotarli na miejsce ogień obejmował już drewnianą wiatę, połączony z nią garaż oraz składowane w pobliżu wióry.

Strażacy natknęli się na spalone ciało

St. kpt. Pokrzywa powiedział, że ratownicy - wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych – podczas gaszenia pożaru rozebrali ściany garażu, aby zlokalizować zarzewie ognia.

Zobacz także

- Wówczas natrafili na zwęglone ciało mężczyzny, które leżało około pół metra od drzwi wejściowych do obiektu -  zrelacjonował strażak.

Zobacz także

W akcji gaszenia uczestniczyło dziewięć zastępów strażaków - łącznie 37 osób. Sprawę bada policja.

 

RadioZET.pl/PAP/radiobielsko.pl