Zamknij

Makabryczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca tira

05.01.2022 14:43
Pociąg
fot. Monkpress/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Do śmiertelnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Gołuchowie (woj. świętokrzyskie). W lokomotywę pociągu towarowego wjechał samochód ciężarowy. Kierowca tira zginął na miejscu. 

Do wypadku doszło w środę po godz. 10 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Gołuchów w powiecie pińczowskim na trasie Chmielnik - Włoszczowice. Więcej szczegółów na ten temat przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Gołuchów. Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca tira

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy marki daf, jadący od strony drogi krajowej nr 78, uderzył w lokomotywę pociągu towarowego, który składał się z 39 wagonów. Ciężarówka została doszczętnie zniszczona, a siedem wagonów pociągu się wykoleiło. Kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu. 57-letni maszynista pociągu z obrażeniami głowy trafił do szpitala - powiedział. 

Trwa ustalanie personaliów kierowcy samochodu ciężarowego. - W tej sprawie jesteśmy w kontakcie z przewoźnikiem z gminy Bochnia w woj. małopolskim - dodał policjant. Z kolei Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowała - także w rozmowie z PAP - że według wstępnych informacji samochód nie zatrzymał się przed znakiem stop. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

- Teren jest zabezpieczony. Na miejscu działają służby ratownicze. Obecnie ustalana jest skala uszkodzeń. Do akcji będą włączone służby techniczne ze specjalistycznym sprzętem. Wykolejona jest lokomotywa i siedem wagonów. Trasa kolejowa Chmielnik – Włoszczowice, po której prowadzony jest tylko ruch towarowy, jest czasowo nieprzejezdna. Ruch towarowy kierowany jest na inne linie - podkreśliła. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (J. Majewski)

C