Zamknij

Pogrzeb Witolda Pyrkosza. Gliński: żegnamy artystę spełnionego [GALERIA]

Redakcja
28.04.2017 15:58
Pogrzeb Witolda Pyrkosza. Gliński: żegnamy artystę spełnionego [GALERIA]
fot. PAP

W piątek, 28 kwietnia, o godzinie 13.00 rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa Witolda Pyrkosza. Aktor spoczął na cmentarzu w podwarszawskiej Górze Kalwarii. W ostatniej drodze artyście towarzyszyli najbliżsi, a także przedstawiciele środowiska aktorskiego.

Ostatnie pożegnanie Witolda Pyrkosza odbyło się w Górze Kalwarii. W uroczystości wzięli udział m.in. członkowie rodziny, przedstawiciele władz samorządowych i fani. Obecna była także wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Aktora żegnają też koledzy z serialu "M jak miłość", w którym Pyrkosz grał przez ostatnie lata. W Górze Kalwarii obecni byli m.in. Teresa Lipowska, Franciszek Pieczka, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Cichopek, Dominika Ostałowska, Andrzej Precigs oraz Andrzej Młynarczyk.

Witold Pyrkosz, jak podkreślił prezydent w liście odczytanym przez doradcę prezydenta Tadeusza Deszkiewicza podczas uroczystości pogrzebowych, był nie tylko cenionym i lubionym "człowiekiem teatru i filmu", "ale również człowiekiem wzbudzającym szczerą sympatię".

Z kolei Piotr Gliński minister kultury podkreślił, że miejsce Witolda Pyrkosza w polskiej kulturze współczesnej pozostanie trwałe, a jego niezapomniane role zawsze będą w naszej wiecznej pamięci.

RadioZET.pl/KM