Zamknij

Pijana kobieta groziła siekierą ratownikom medycznym

Redakcja
23.08.2018 11:57
Pijana kobieta groziła siekierą ratownikom medycznym
fot. Shutterstock

W czwartek do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie trafiły materiały dotyczące gróźb użycia siekiery wobec ratowników medycznych. Miała je kierować nietrzeźwa mieszkanka Góry Kalwarii. Według wstępnych ustaleń kobieta zdenerwowała się, gdy zarzucono jej, że bezpodstawnie wzywała pogotowie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło we wtorek, w godzinach wieczornych. 45-letnia mieszkanka Góry Kalwarii wezwała pogotowie ratunkowe, bo – według jej relacji – kolega, z którym przebywała w mieszkaniu, miał wymagać pilnej interwencji lekarskiej.

Zobacz także

Karetka na sygnale przybyła pod wskazany adres, ale mężczyzna, do którego wzywano pomoc, poinformował ratowników medycznych, że nie potrzebuje wsparcia. Medycy zwrócili 45-latce uwagę, że nie należy bezpodstawnie wzywać pogotowia. „Wtedy gospodyni zaczęła ubliżać ratownikom. Sięgnęła po siekierę i zagroziła jej użyciem” – informuje kom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Ratownicy obezwładnili agresywną kobietę i wezwali policję. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jej organizmie. Zanim została przesłuchana, musiała wytrzeźwieć.

„W środę wieczorem kobieta usłyszała zarzuty za znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2” – powiedział kom. Sawicki.

Policjant przypomniał, że ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków jest chroniony prawem jak funkcjonariusz publiczny. W czwartek materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

RadioZet.pl/PAP/bm