Zamknij

Górale nie chcą się szczepić. Branża turystyczna obawia się kolejnego lockdownu

18.06.2021 13:36

Przedsiębiorcy z branży turystycznej apelują do władz podhalańskich gmin o zachęcanie mieszkańców do szczepień. Ludzie nie chcą się tam szczepić. 

Zakopane
fot. Pawel Murzyn/East News

Podhale może czekać kolejny lockdown jesienią. Trzy czwarte górali z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego nie przyjęło ani jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19. W piątek spotykają się w tej sprawie członkowie Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Wzrost zachorowań jesienią, który wystąpi w przypadku niewystarczającej liczby zaszczepionych osób, oznacza kłopoty dla branży turystycznej.

Górale nie chcą się szczepić. Branża turystyczna obawia się kolejnego lockdownu

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz przestrzega, że nowa fala epidemii skończy się kolejnym lockdownem. - Jeżeli będzie strefowanie i będą zamykane powiaty czy miejscowości, znów zostaną zamknięte biznesy – powiedziała Radiu ZET Wojtowicz.

Niektórzy hotelarze i restauratorzy już wprowadzają zachęty finansowe i inne gratyfikacje dla zaszczepionych pracowników. Branża oczekuje też aktywnych działań samorządowców.

Dodajmy, że nie tylko mieszkańcy Podhala unikają szczepień. W powiatach gorlickim, brzeskim, nowosądeckim, tarnowskim, limanowskim i dąbrowskim nie zaszczepiło się ponad 70 procent mieszkańców.

loader

RadioZET.pl/oprac. AK