Zamknij

Gorzów Wielkopolski: Więził 9-letnią dziewczynkę w wersalce

20.05.2019 10:00
Gorzów Wielkopolski: Więził 9-letnią dziewczynkę w wersalce
fot. KFP/REPORTER

Policja w Gorzowie Wielkopolskim wyjaśnia kulisy szokującego odkrycia. Po zgłoszeniu sąsiadów służby potwierdziły, że 24-letni mężczyzna więził 9-letnią dziewczynkę. Służby odnalazły dziecko skrępowane, złożone w... wersalce.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku:

O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny serwis Gorzowianin.com. Czytamy, że w chwili interwencji w mieszkaniu nie było mamy dziewczynki. Nie wykluczają, że dziewczynka mogła zostać skrzywdzona na tle seksualnym.

– Podejrzewanym w sprawie jest 24-letni znajomy matki dziecka – poinformował w poniedziałek Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

PAP informuje, że mężczyzna okazał się bliskim znajomym mamy 9-latki. Mająca do niego zaufanie kobieta powierzyła mu swoją córkę pod opiekę. Z ustaleń policji wynika, że gdy chciała odebrać dziecko, usłyszała, że dziewczynka oddaliła się i nie można jej znaleźć.

Zobacz także

Sprawa nie zostałaby wyjaśniona, gdyby nie dociekliwość brata dziewczynki. 14-letni chłopiec wyczuł, kto może być sprawcą nieszczęścia. Wraz ze starszym kolegą poszli w niedzielę wieczorem do mieszkania podejrzanego. Nie otworzono im drzwi. Słysząc jednak krzyki z drugiej strony, wezwali policję.

Na miejsce szybko dojechało kilka patroli policji. Wezwano również strażaków, by siłowo wejść do zamkniętego mieszkania. Tam w wersalce znaleziono skrępowaną i zakneblowaną 9-latkę. Dziecko z uwagi na zły stan zdrowia zostało przewiezione do szpitala.

relacjonował rzecznik lubuskiej policji

Podejrzany próbował uciekać z mieszkania. Został zatrzymany o godz. 1 w nocy i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji.

RadioZET.pl/PAP/Gorzowianin.com