Zamknij

Nie żyje 19-letnia dziewczyna. Zmarła na skutek zaczadzenia

Redakcja
03.11.2018 10:36
Nie żyje 19-letnia dziewczyna. Zmarła na skutek zaczadzenia
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER

19-letnia dziewczyna zmarła w wyniku zatrucia czadem w jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. Do tragedii doszło w piątek wieczorem. Najprawdopodobniej tlenek węgla wydzielał się z wadliwej termy gazowej w łazience. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zgłoszenie o zatruciu strażacy otrzymali w piątek krótko po godz. 21. Młoda dziewczyna zasłabła w łazience i straciła przytomność. Jej reanimacja nie powiodła się. Lekarz pogotowia stwierdził zgon 19-latki.

Z mieszkania ewakuowano pozostałe sześć osób – dwoje dorosłych i czworo rodzeństwa zmarłej dziewczyny w wieku od 4 do 16 lat. Decyzją lekarza dzieci zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

Pomiary wykazały podniesiony poziom tlenku węgla w mieszkaniu. Prawdopodobnie przyczyną tragedii była wadliwie działająca terma gazowa, ale to na razie przypuszczenie. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja pod nadzorem prokuratora – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gorzowie Wlkp. Bartłomiej Mądry.

Rzecznik przypomniał, że szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy pamiętać o przeglądach wszelkiego rodzaju urządzeń grzewczych oraz stanu systemów wentylacyjnych i kominowych.

Zobacz także

- Warto także pomyśleć o zamontowaniu czujnika tlenku węgla, gdyż ten zabójczy gaz jest niewidoczny, nie ma zapachu i woni, a nawet w niewielkim stężeniu w powietrzu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka – dodał Mądry.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Usypia i zabija po cichu. Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?

RadioZET.pl/PAP/DG 

RadioZET.pl/PAP/DG