Zamknij

Tragiczny finał egzaminu na prawo jazdy. Mężczyzna nagle zmarł

10.06.2020 09:23
prawo jazdy
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News (zdj. ilustracyjne)

Tragedia po zdanym egzaminie na prawo jazdy. W Gorzowie Wielkopolskim 58-latek nagle zasłabł i mimo reanimacji zmarł. Najprawdopodobniej miał atak serca.

Mężczyzna podchodził do egzaminu na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Rochu Drogowego w Gorzowie. Jak informuje "Gazeta Lubuska", po zdanym egzaminie 58-letni mężczyzna nagle zasłabł.

O sprawie gazetę poinformował czytelnik. "Nie do uwierzenia, ale to się zdarzyło naprawdę. Człowiek tak zestresował się egzaminem na prawo jazdy, że zaraz po nim dostał zawału i umarł" - cytuje jego słowa "GL".

Zobacz także

Śmierć po zdanym egzaminie na prawo jazdy. Kursant prawdopodobnie miał zawał

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Niestety, mężczyzna nie dotarł do szpitala. Mimo reanimacji 58-latka nie udało się uratować. Informację potwierdził gorzowski WORD.

Potwierdzam, iż dana sytuacja miała miejsce obok Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Podmiejskiej 18 w Gorzowie Wlkp. 1 czerwca Pan miał egzamin na prawo jazdy w naszym ośrodku, egzamin zakończył się pozytywnie dla egzaminowanego. Po opuszczeniu Ośrodka na chodniku przy ulicy głównej Pan stracił przytomność, na miejsce wezwano karetkę. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł

– poinformował.

Z nieoficjalnych informacji "Gazety Lubuskiej" wynika, że mężczyzna mógł dostać ataku serca już poza terenem ośrodka. Informację tę potwierdziła wstępna sekcja zwłok, która wykluczyła działanie osób trzecich.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. prokurator Łukasz Gospodarek, „w chwili zdarzenia nieznana była przyczyna zgonu i wszystko działo się na oczach świadków”. Postępowanie toczy się więc „w sprawie”, a nie „przeciwko” komukolwiek. Chodzi o artykuł 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślne spowodowanie śmierci.

Ostateczne wyniki sekcji będą znane za miesiąc albo dwa. Jeśli wstępna przyczyna zgonu się potwierdzi, śledztwo zostanie umorzone.

Zobacz także

RadioZET.pl/ "Gazeta Lubuska"