Zamknij

NOWE FAKTY w sprawie 9-latki uwięzionej w wersalce. Są zarzuty

Redakcja
20.05.2019 17:39
NOWE FAKTY w sprawie 9-latki uwięzionej w wersalce. Są zarzuty
fot. Wojtek Laski/East News

Prokuratura przedstawiła zarzuty 24-latkowi podejrzanemu o uwięzienie i skrzywdzenie 9-letniej dziewczynki. Do przestępstwa doszło w miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim. Skrępowane i zakneblowane dziecko znaleziono w wersalce, w mieszkaniu podejrzanego – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

- Mężczyzna usłyszał zarzuty. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej rodziny nie będziemy obecnie podawać ich dokładnej treści. Mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o przestępstwo związane z pozbawieniem wolności połączone ze szczególnym udręczeniem i przestępstwo z rozdziału k.k. dotyczącego przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Czyny, które zarzucono podejrzanemu, są zagrożone karą od 5 do 15 lat więzienia – powiedział Witkowski.

Zobacz także

Dziewczyna związana i zakneblowana w wersalce

Dodał, że po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, prokurator planuje we wtorek wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

9-latkę policjanci znaleźli w niedzielę wieczorem w mieszkaniu w jednym z bloków na gorzowskim Zawarciu. Była skrępowana, zakneblowana i schowana w wersalce. Zatrzymany do sprawy 24-latek jest znajomym matki dziecka.

Zobacz także

Śledczy ustalili, że w sobotę matka przekazała mu córkę pod opiekę, a kiedy w niedzielę chciała odebrać od niego dziecko, powiedział kobiecie, że dziewczynka oddaliła się podczas spaceru i nie może jej znaleźć.

W te tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki i w niedzielę około godziny 22.00 wraz ze starszym kolegą poszli do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę w jednym z bloków przy ulicy Małopolskiej na gorzowskim Zawarciu. Nikt nie otworzył im drzwi, ale chłopcy usłyszeli dochodzące z wnętrza niepokojące odgłosy, toteż natychmiast wezwali policję.

Na miejsce szybko dojechało kilka patroli funkcjonariuszy. Wezwano również strażaków, by siłowo wejść do zamkniętego mieszkania. Wewnątrz funkcjonariusze znaleźli zamkniętą w wersalce 9-latkę. Dziecko było skrępowane i zakneblowane. Dziewczynka miała płytki oddech i pogotowie zabrało ją do szpitala.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania mężczyzny, pod którego opieka przebyło dziecko. Około godziny pierwszej w nocy policjanci na pobliskiej ulicy Śląskiej znaleźli 24-latka. Mężczyzna próbował uciekać, ale został szybko zatrzymany.

Zobacz także

Stan zdrowia dziewczynki jest dobry i nic nie zagraża jej życiu – wynika z informacji przekazanej przez rzeczniczkę Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Agnieszkę Wiśniewską. Dziecko znajduje się na oddziale chirurgii dziecięcej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gorzowie.

 

 

RadioZET/PAP