Zamknij

Dramatyczny finał gaszenia pożaru. Zmarł mężczyzna, który pomagał w akcji

Redakcja
24.04.2019 12:05
Dramatyczny finał gaszenia pożaru. Zmarł mężczyzna, który pomagał w akcji
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Tragedia podczas akcji gaśniczej w Gorzowie. Jak informuje portal gorzowianin.com, mężczyzna, który pomagał w gaszeniu pożaru domu sąsiadów, stracił przytomność i zmarł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek, w miejscowości Kłodawa przy ulicy Platynowej wybuchł pożar dachu domu jednorodzinnego.  W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia obecna była również policja i pogotowie.

Zobacz także

„Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł”

Niestety – pomimo tego, że płomienie zostały szybko opanowane i nie doszło do większych uszkodzeń budynku – akcja miała tragiczny finał. Jak donosi portal gorzowianin.com – powołując się na relacje świadków – 60-letni sąsiad, który pomagał w gaszeniu ognia, w pewnym momencie stracił przytomność. Mężczyzna upadł na ziemię. Jak twierdzili pozostali sąsiedzi, 60-latek bardzo zaangażował się w sąsiedzką pomoc i gasił płomienie za pomocą węża ogrodowego.

Zobacz także

Strażacy rozpoczęli natychmiastową reanimację mężczyzny. Udzielili mu także pierwszej pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia.

– Niestety pomimo reanimacji mężczyzna zmarł – potwierdzał w rozmowie z portalem gorzowianin.com Bartłomiej Mądry, z zespołu prasowego straży pożarnej w Gorzowie.

Zobacz także

Prokurator, który przyjechał początkowo na miejsce tragedii, odstąpił od wykonywania czynności ze względu na to, że mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych. Według świadków 60-latek mógł dostać zawału serca.

 

RadioZET/gorzowianin.com