Zamknij

Tajemnicza śmierć 15-latki. Dziewczynka trafiła do szpitala w ciężkim stanie

29.10.2019 16:51
Gorzów Wielkopolski. Tajemnicza śmierć 15-latki w szpitalu
fot. shutterstock.com

Do szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim w ciężkim stanie trafiła 15-latka. Dziewczynka zmarła jeszcze tego samego dnia, ale lekarze wciąż nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci. O sprawie, badanej już przed prokuraturę i sanepid, piszą m.in. Onet i Gazeta Lubuska. 

15-latka trafiła do gorzowskiego szpitala w ubiegły piątek, 25 października. Dziewczynka już wtedy miała być w ciężkim stanie, a wkrótce hospitalizowana została również jej matka. Źle poczuł się też inny członek rodziny.

Lekarze podejrzewali zatrucie pokarmowe. Z wstępnych informacji wynika, że kłopoty ze zdrowiem w rodzinie zaczęły się po zjedzeniu rozmrożonej potrawy.

Niestety stan nastolatki jeszcze tego samego dnia gwałtownie się pogorszył. Dziewczynka zmarła wieczorem. Do tej pory nie wiadomo jednak, co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci.

Zobacz także

15-latka zmarła w szpitalu w Gorzowie. Badania nic nie wykazały

Lekarze przyjęli, że chodzi o ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową o nieustalonym pochodzeniu. Sprawą zajął się już sanepid. Jak dotąd nie wykryto jednak, co mogło być przyczyną zatrucia. Badania pod kątem różnych wirusów oraz zakażeń nic nie wykazały.

Sprawą tajemniczej śmierci nastolatki zajęła się też prokuratura. Jak powiedział w rozmowie z Onetem prok. Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, postępowanie prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Dodał, że na środę zaplanowana jest sekcja zwłok 15-latki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/gazetalubuska.pl