Zamknij

Romeo-złodziej. Okradał rodzinę, a łupami obdarowywał...swoją dziewczynę

26.07.2019 12:24
Kradzież
fot. KWP Gorzów Wlkp

18-latek z Gorzowa Wlkp. goszczący u swojej rodziny, okradał domowników z markowych ubrań oraz pieniędzy. Okazało się, że łupami obdarowywał...wybrankę swojego serca. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia. 

W piątek policjanci z Gorzowa poinformowali o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o kradzież markowych ubrań oraz pieniędzy, które później miały posłużyć jako dowód miłości. „W sprawie jest wątek uczuciowy” – poinformowała podkom. Marzena Śpiewak z zespołu prasowego KWP w Gorzowie Wlkp. Według ustaleń 18-latek okradał swoją rodzinę, a następnie „zdobytymi” łupami obdarowywał wybrankę serca. Celem jego przestępczego działania była markowa odzież i pieniądze.

Zobacz także

O zaginięciu rzeczy poinformowała ciotka mężczyzny, która zauważyła, że z mieszkania zniknęła markowa odzież należąca do niej i jej córek. Kobieta z czasem zorientowała się, że zniknęły również pieniądze. „Pokrzywdzona zauważyła, że wszystko zaczęło się od momentu, kiedy w mieszkaniu przez pewien czas gościła swojego bratanka” – poinformowała policja.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Zaledwie trzy godziny były potrzebne policji na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego, którym okazał się 18-latek, mieszkający wcześniej u pokrzywdzonej. „Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że podejrzany, chcąc zaimponować swojej dziewczynie, obdarowywał ją różnymi prezentami, w tym skradzioną wcześniej odzieżą” – poinformowała podkomisarz. Młody mężczyzna po zatrzymaniu noc spędził w policyjnym areszcie.

Zobacz także

– Skradzione rzeczy policjanci zabezpieczyli i trafiły już one do prawowitego właściciela. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała podkom. Marzena Śpiewak.

RadioZET.pl/PAP