Zamknij

Samochód wpadł do Warty. W środku znajdowały się zwłoki mężczyzny

28.01.2021 11:45

Przewrócony kołami do góry samochód w rzece Warcie zobaczył w czwartek rano w Gorzowie Wielkopolskim jeden z przechodniów. "Przybyli na miejsce mundurowi znaleźli w środku zwłoki mężczyzny" – przekazała KMP w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wlkp., samochód wpadł do rzeki
fot. PAP/Lech Muszyński

Samochód wpadł do rzeki Warty w okolicach mostu Lubuskiego przy Wale Okrężnym. Znajdował się tuż przy brzegu, odwrócony kołami do góry. Maszynę w wodzie zauważył o poranku jeden z przechodniów, który powiadomił o tym służby.

Wezwani na miejsce strażacy postawili osobową hondę na koła. Wewnątrz auta znaleźli zwłoki mężczyzny, nie zdołali zidentyfikować ofiary. "Na miejscu pracują policjanci, prowadzone są oględziny i trwa ustalanie tożsamości mężczyzny" – powiedział Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzów Wlkp. Samochód wpadł do rzeki, w środku było ciało mężczyzny

Okoliczności tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora. Policja szuka też świadków zdarzenia. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do tragedii i z jakich przyczyn samochód wpadł do rzeki. Kierowca mógł jechać przebiegającą wzdłuż rzeki ul. Wał Okrężny, która na odcinku przy moście ma szutrową nawierzchnię.

mid-21128007
fot. PAP/Lech Muszyński

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Lubuska