Zamknij

Strzelanina w pralni. Nie żyje młoda kobieta, sprawca uciekł

11.09.2019 14:48
Gorzów
fot. Twitter/Kamil Lewera

Policja szuka mężczyzny, który zastrzelił 26-letnią kobietę w jednej z pralni przemysłowych w Gorzowie Wlkp. Do tragedii doszło w środę wczesnym popołudniem. Z relacji świadków wynika, że sprawca wszedł, wymierzył z pistoletu i strzelił w jedną z pracownic, a następnie uciekł – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

– Przebieg zabójstwa wskazuje na to, że było to działanie z premedytacją, wymierzone w konkretną osobę. Świadkami sytuacji byli pozostali pracownicy pralni. Postrzelonej kobiety nie udało się uratować – powiedział Maludy.

Dodał, że na nogi została postawiona cała lubuska policja. Zabezpieczane są ślady kryminalistyczne na miejscu przestępstwa, trwają przesłuchania świadków i ustalanie danych mężczyzny, który dopuścił się tego przestępstwa.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

– Prawdopodobnie sprawca odjechał z pralni samochodem. Sprawdzamy, jakim autem mógł się poruszać, zostały zarządzone posterunki blokadowe. W terenie pracują kryminalni. Osoby będące świadkami tragedii zostaną objęte opieką psychologiczną – zaznaczył Maludy. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP