Zamknij

Półtorametrowy wąż pełzał przy bloku. Obok bawiły się dzieci [FOTO]

09.10.2019 10:45
Wąż zbożowy
fot. Lubuska Policja

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego złapali na osiedlu Europejskim półtorametrowego węża zbożowego. Prawdopodobnie gad uciekł z terrarium swojego właściciela. Funkcjonariusze znaleźli go, kiedy pełzał po trawniku przed jednym bloków. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek sygnał o sporym wężu, który właśnie wypełzł z klatki schodowej, policjanci otrzymali od jednej z mieszkanek osiedla. Na miejsce udał się patrol.

Ten gatunek węży nie jest jadowity, jednak nie wszyscy o tym wiedzą. Z uwagi na dość duże rozmiary mógł mocno przestraszyć napotkanie na swej drodze osoby. Gad trafił w bezpieczne miejsce.

rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy

Policjanci szybko namierzyli „uciekiniera”. Wąż pełzał wzdłuż bloku, w miejscu, gdzie bawiły się dzieci. Funkcjonariusze złapali go i włożyli do worka, a następnie przekazali weterynarzowi.

135-159156

– Na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem węża. Na pochwałę zasługuje reakcja kobiety, która nas wezwała. Na początku nie było przecież wiadomo, z jakim zagrożeniem mamy do czynienia. Na szczęście w tym przypadku wąż okazał się niegroźny dla ludzi – dodał Maludy.

Zobacz także

Węże zbożowe są popularne wśród miłośników gadów i trzymane w terrariach. Ich długość dochodzi do 1,8 m. Można jej kupić w sklepach zoologicznych w różnych odmianach kolorystycznych.

W naturalnych warunkach węże te występują w południowo-wschodniej części Ameryki Północnej. Żywią się głównie gryzoniami. 

RadioZET.pl/PAP