Zamknij

Porwanie matki i jej 11-letniej córki. Straż graniczna schwytała sprawców

19.08.2020 15:22
Straż Graniczna
fot. East News/GERARD

Na autostradzie A1 blisko granicy z Czechami funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli ująć sprawców porwania matki oraz jej 11-letniej córki. W samochodzie było trzech obywateli Rumunii zamieszanych w tę sprawę.

Dwóch innych sprawców, także obywatele Rumunii, zatrzymano w Czechach - poinformowały w środę służby prasowe śląskiego oddziału Straży Granicznej.

Porwanie matki i i jej 11-letniej córki. Porywacze schwytani

Dyżurny Śląskiego Oddziału Straży Granicznej we wtorek otrzymał informacje od policji w Rybniku o poszukiwaniu osób podejrzanych o uprowadzenie kobiety oraz jej dziecka. Funkcjonariusze zatrzymali samochód, który pasował do podanego opisu na odcinku autostrady A1 w okolicach Gorzyczek (powiat wodzisławski). Samochód jechał w kierunku granicy z Czechami. Podróżowało nim trzech mężczyzn — obywatele Rumunii.

Zobacz także

Jak się okazało, byli to sprawcy porwania. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Wodzisławia, Rybnika i Katowic. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani policji

- poinformowali przedstawiciele śląskiego oddziału Straży Granicznej.

Zobacz także

Natomiast w Czechach zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn, którzy także brali udział w porwaniu matki i jej 11-letniej córki. W tej sprawie dalsze czynności prowadzi policja oraz prokuratura.

Porwanie matki i jej 11-letniej córki

"Nie udzielamy informacji w tej sprawie" - powiedziała PAP asp. Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji, odsyłając do tamtejszej prokuratury. Prokuratorzy także nie skomentowali tej sprawy. Być może informacje o porwaniu zostaną przekazane w czwartek.

RadioZET.pl/PAP