Zamknij

Czarnecki prezesem PKOl? „Nie mam pojęcia, ile jest dyscyplin olimpijskich”

Redakcja
29.03.2017 10:22
Ryszard Czarnecki
fot. East News

Który minister przynosi kłopoty? - Nie znam takiego - zapewnia europarlamentarzysta PiS Ryszard Czarnecki, który był w środę Gościem Radia ZET. Zapowiedział też, że obóz rządzący będzie bronił szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, „którego dymisji chce opozycja”. Najciekawszym punktem programu były jednak pytania Konrada Piaseckiego do kandydata na szefa PKOl o sport. Gość Radia ZET aż się "stremował".

Czarnecki po raz kolejny skomentował proces wybierania szefa Rady Europejskiej i sytuację z ostatniego szczytu w Brukseli. Nazwał premiera Malty „niedoświadczonym”. -  Joseph Muskat, który prowadził posiedzenie RE chyba nie doczytał traktatu lizbońskiego, który jednoznacznie stwierdza, że potrzeba do wyboru szefa RE kwalifikowanej większości i uwaga, głosy wstrzymujące liczone są jako głosy przeciwne – wskazał Czarnecki. - Pan premier Muskat przewodnicząc obradom Rady Europejskiej nie zapytał kto jest za, kto jest przeciw, kto się wstrzymał.

Czarnecki uważa, że oceniając dokonania i pracę szefa MSZ, bilans jego działalności „wyjdzie na plus”.

Ważna flanka wschodnia

Europoseł PiS odniósł się także do nowinek dotyczących spadku polskiego zaangażowania w unijnej jednostce wojskowej Eurokorpus.

Bronił decyzji MON o wycofaniu się Polski ze starań o status "państwa ramowego" Eurokorpusu.

Fakt, że informację o tym podał rzecznik europejskich wojsk, a nie polski resort obrony to - wg dzisiejszego gościa Radia ZET - tylko sprawa techniczna.

Zdaniem środowego gościa Radia ZET, czasami trzeba wybierać, gdzie angażować się mocniej.  

Test z wiedzy o sporcie

W rozmowie poruszono też wątek stanowiska szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, z którym zaczyna się łączyć Czarneckiego. Polityk przyznał, ze chciałby stanąć na czele PKOlu. Konrad Piasecki postanowił sprawdzić jego wiedzę na temat sportu.

- Ile jest dyscyplin olimpijskich? – zapytał Konrad Piasecki swojego gościa w Radiu ZET. – Nie mam pojęcia – odpowiedział z rozbrajającą szczerością Ryszard Czarnecki.

Lepiej było podczas wymieniania sukcesów medalowych biało-czerwonych. – Na ostatnich igrzyskach zdobyliśmy jedenaście medali, a na poprzednich trzech po dziesięć – stwierdził Czarnecki. – Więc dobra zmiana – dodał.

Czarnecki zaznaczył, że swoja ewentualną funkcję prezesa PKOlu będzie sprawował za darmo. Nie zrzeknie się też mandatu europosła. 

Całą rozmowę Konrada Piaseckiego z Ryszardem Czarneckim można obejrzeć tutaj.

RadioZET.pl/KM