Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiedy poznamy pytania do referendum konstytucyjnego? Rzecznik prezydenta podaje datę

06.06.2018 12:51
xxx wiadomosci

W przyszłym tygodniu prezydent ogłosi pytania do referendum ws. konstytucji – zapowiada Krzysztof Łapiński w Radiu ZET.

Referendum urna fot. Pixabay

– Deklaracja jest taka, że w następnym tygodniu będą przedstawione propozycje pytań do referendum ws. konstytucji. Będzie ich około 10 – zapowiada w internetowej części programu gość Radia ZET Krzysztof Łapiński.

Dopytywany przez Konrada Piaseckiego o to, czy w referendum może pojawić się kwestia prawa aborcyjnego, rzecznik prezydenta odpowiada, że Andrzej Duda „do tej pory nie wskazywał tego tematu, jako taki, który będzie chciał poddać pod referendum”.

Krzysztof Łapiński: Trudno, żeby prezydent stawał na drodze do szczęścia innych...

Rok temu, podczas święta Konstytucji 3 Maja Andrzej Duda zaproponował, by w 2018 roku, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się referendum, które da odpowiedź na pytanie, jakich zmian w konstytucji chcą Polacy. Prezydent chciał, by głosowanie odbyło się 11 listopada lub trwało dwa dni (10 i 11 listopada).

W maju ub. roku prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że w konstytucji konieczne są zmiany. Prezes PiS wypowiadał się jednak krytycznie o pomyśle przeprowadzenia referendum konsultacyjnego w Święto Niepodległości. O swoich wątpliwościach dot. terminu referendum wielokrotnie wypowiadał się również marszałek Senatu.

Zobacz też:

RadioZET.pl/maal

Oceń