Kiedy poznamy pytania do referendum konstytucyjnego? Rzecznik prezydenta podaje datę

Redakcja
06.06.2018 12:51
Referendum urna
fot. Pixabay

W przyszłym tygodniu prezydent ogłosi pytania do referendum ws. konstytucji – zapowiada Krzysztof Łapiński w Radiu ZET.

– Deklaracja jest taka, że w następnym tygodniu będą przedstawione propozycje pytań do referendum ws. konstytucji. Będzie ich około 10 – zapowiada w internetowej części programu gość Radia ZET Krzysztof Łapiński.

Dopytywany przez Konrada Piaseckiego o to, czy w referendum może pojawić się kwestia prawa aborcyjnego, rzecznik prezydenta odpowiada, że Andrzej Duda „do tej pory nie wskazywał tego tematu, jako taki, który będzie chciał poddać pod referendum”.

Krzysztof Łapiński: Trudno, żeby prezydent stawał na drodze do szczęścia innych...

Rok temu, podczas święta Konstytucji 3 Maja Andrzej Duda zaproponował, by w 2018 roku, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się referendum, które da odpowiedź na pytanie, jakich zmian w konstytucji chcą Polacy. Prezydent chciał, by głosowanie odbyło się 11 listopada lub trwało dwa dni (10 i 11 listopada).

W maju ub. roku prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że w konstytucji konieczne są zmiany. Prezes PiS wypowiadał się jednak krytycznie o pomyśle przeprowadzenia referendum konsultacyjnego w Święto Niepodległości. O swoich wątpliwościach dot. terminu referendum wielokrotnie wypowiadał się również marszałek Senatu.

Zobacz też:

RadioZET.pl/maal