Zamknij

Gość Wiadomości: Poseł PO żąda przeprosin na wizji od Ziemca

Redakcja
03.04.2018 22:28
Krzysztof Ziemiec
fot. screen youtube

Poseł PO Grzegorz Furgo domagał się przeprosin od TVP w programie "Gość Wiadomości". Chodzi o grafikę, na której porównano nagrody za rządów PiS i PO. Prowadzący Krzysztof Ziemiec nie kryj zaskoczenia. 

Poseł PO Grzegorz Furgo żąda przeprosin od TVP za "manipulację". Odnosił się do grafiki, którą pokazano w sobotnim wydaniu "Wiadomości" porównującej nagrody finansowe w czasach koalicji PO-PSL oraz za rządów PiS. Tuż po emisji wykresu politycy PO grzmieli, że dziennikarze TVP to "kłamcy".

Nagrody dla ministrów - materiał TVP

Poseł Furgo został poproszony o skomentowanie wskaźniki dotyczące deficytu budżetowego - najniższe od 22 lat.  Ale najpierw, panie redaktorze: magiczne słowo "przepraszam". "Przepraszam" dla widzów za bardzo złą manipulację, która zrobiliście przed świętami z sondażem w kwestii przyznawania nagród - powiedział w programie "Gość Wiadomości" poseł Grzegorz Furgo.

Zobacz także

- Przyjmuję te uwagi, ale nie ja jestem ich ostatecznym adresatem - odpowiedział Ziemiec. Furgo stwierdził jednak, że prowadzący również "to firmuje".

W sobotnim wydaniu "Wiadomości" wyemitowano grafikę z porównaniem nagród finansowych w czasach PO i PiS. Zgodnie z retoryką dziennikarzy TVP Platforma Obywatelska dokonała "kradzieży na ogromną skalę", wydając na nagrody dla wszystkich resortów 626 mln zł. TVP porównało to "nagrodami dla konstytucyjnych ministrów" zaakceptowanymi przez premier Beatę Szydło, która przeznaczyła na nagrody "jedynie" 1,5 mln zł.

RadioZET.pl/KM