Zamknij

Samochód kompletnie zmiażdżony. Nie żyje ojciec i jego półtoraroczny synek

09.06.2022 15:14

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej 94 w Gotkowicach. Doszło tam do zderzenia czołowego aut. Mimo reanimacji życia dorosłego mężczyzny i jego półtorarocznego synka nie udało się uratować. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

wypadek w Gotkowicach
fot. Powiat Krakowski 112

Do wypadku doszło w Gotkowicach (woj. małopolskie) na dk 94. Ojciec z półtorarocznym synem zginęli w zderzeniu czołowym samochodów. Trasa Olkusz-Kraków jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce jedzie prokurator.

Wypadek w Gotkowicach. Dwie osoby zginęły na dk 94

Jak powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, w czwartkowym wypadku w Gotkowicach zginął ok. 40-letni mężczyzna i półtoraroczne dziecko. Był to ojciec i syn. Na zdjęciach widać, że samochód został kompletnie zmiażdżony.

Według wstępnych ustaleń mężczyzna, kierując samochodem osobowym w kierunku Olkusza, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem.

Aby wydostać osoby z wraku samochodu, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Mimo reanimacji mężczyzna i dziecko zmarli.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia są przedmiotem śledztwa. Na miejscu wypadku pracuje już osiem zastępów straży pożarnej. Lądował także śmigłowiec LPR. Do wymienionych służb dołączy prokurator.

Dk 94 na odcinku Olkusz-Kraków w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Policja kieruje samochody na objazdy drogami lokalnymi. Wcześniej, po zgłoszeniu wypadku, GDDKiA informowała o dwóch osobach poszkodowanych w wyniku zderzenia czołowego.

To kolejny wypadek w woj. małopolskim. Wcześniej informowaliśmy o pożarze autobusu przewożącego wycieczkę szkolną na autostradzie A4.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Beata Kołodziej