Gowin o protestujących w Sejmie: na spełnienie dalszych oczekiwań nie ma środków

Redakcja
24.05.2018 18:07
Gowin o protestujących w Sejmie: na spełnienie dalszych oczekiwań nie ma środków
fot. Radio ZET

To, co dało się zrealizować z oczekiwań protestujących osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - zrealizowaliśmy; na spełnienie kolejnych oczekiwań w tegorocznym budżecie nie ma środków - podkreślił w czwartek wicepremier Jarosław Gowin.

W czwartek rano protestujący osób niepełnosprawnych przedstawili rządowi kolejną wersję kompromisu w sprawie realizacji jednego z ich postulatów. Chodzi o to, by wypłata 500-złotowego dodatku "na życie" nastąpiła od przyszłego roku. Wcześniej proponowali, aby stopniowa wypłata świadczenia rozpoczęła się już w tym roku.

Wicepremier Jarosław Gowin proszony w czwartek przez dziennikarzy w Sejmie o komentarz w tej sprawie odparł:

- Jesteśmy otwarci na dialog z protestującymi. Ale na tym etapie mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że to, co dało się zrealizować z oczekiwań protestujących - przede wszystkim te dwa pierwotnie przedstawione postulaty - zrealizowaliśmy. Na więcej w tegorocznym budżecie nie ma środków - powiedział

W czwartek w budynku Sejmu doszło do przepychanek pomiędzy protestującymi a Strażą Marszałkowską w związku z próbami wywieszenia za oknem przez Iwonę Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych transparentu informującego o prowadzonym przez nich proteście.

RadioZET.pl/pap/maal