Zamknij

Gowin: nie zejdziemy z drogi reformowania wymiaru sprawiedliwości

Redakcja
20.03.2018 23:39
Gowin: nie zejdziemy z drogi reformowania wymiaru sprawiedliwości
fot. Archiwum RadioZET.pl

Wicepremier Jarosław Gowin skomentował plany rządu ws. sądów. – Nie zejdziemy z drogi reformowania wymiaru sprawiedliwości – mówił we wtorek. Dodał, że być może jakieś nieznaczne korekty obecnie obowiązujących przepisów w przyszłości zostaną wprowadzone.

Gowin w rozmowie z TVP Info wyjaśnił kilka kwestii związanych z sądami. – My nie zejdziemy z drogi reformowania wymiaru sprawiedliwości (...) Popełniamy błędy, przyznajemy się do tych błędów, potrafimy je skorygować. Być może jakieś nieznaczne korekty obecnie obowiązujących przepisów w przyszłości zostaną wprowadzone – mówił we wtorek.

Timmermans straszy

Tymczasem wtorek wiceszef KE Frans Timmermans oświadczył, że wobec Polski procedura z art. 7 będzie kontynuowana. Zdaniem Timmermansa, Komisja Europejska oczekuje kroków do przodu, konkretnych odpowiedzi z Polski na rekomendacje w sprawie praworządności, a według niego przygotowana przez Polskę „biała księga” ich nie zawiera.

Nie mamy się czego obawiać

Gowin zaznacza, że Polacy nie powinni czuć jakichkolwiek kompleksów. – Nasza polityka i ranga naszego kraju zarówno historyczna i współczesna sprawiają, że możni UE bardzo uważnie przyglądają się temu, co dzieje w Polsce, i wyraźnie jest im nie w smak nasze dążenie do tego, żeby ocalić prawdziwy charakter integracji europejskiej. UE miała być Europą ojczyzn, a nie Europą jednego biurokratycznego superpaństwa. Na taki scenariusz nasz rząd nigdy się nie zgodzi – zapewnia wiceminister.

Zobacz także

RadioZET.pl/RP.pl/PAP/strz