Zamknij

Tragedia na plaży nad jeziorem. Nie żyje 18-latka

20.08.2020 12:29
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Do dramatu doszło w województwie wielkopolskim, w środę wieczorem. Z jeziora wyciągnięto 18-letnią kobietę. Na miejscu podjęta została próba reanimacji, niestety zakończona niepowodzeniem. Okoliczności  śmierci nastolatki ustala prokuratura.

18-latka utonęła w jednym z jezior w Wielkopolsce. "Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 18-letniej kobiety w miejscowości Grabce, w gminie Kleczew w Wielkopolsce. W środę wieczorem kobieta została wyciągnięta z jeziora przez osoby postronne. Mimo próby reanimacji zmarła" – przekazali funkcjonariusze.

Zobacz także

Jak poinformował w czwartek oficer prasowy KM PSP w Koninie kpt. Sebastian Andrzejewski, zgłoszenie o tonącej osobie w jeziorze Budzisławskim w miejscowości Grabce w gminie Kleczew straż odebrała w środę około godziny 21.00.

Wielkopolska. 18-latka utonęła w jeziorze

Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno–Nurkowego z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 2 w Koninie, strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz druhów z OSP Budzisław Kościelny i OSP Kleczew.

Zobacz także

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 18-letnią kobietę leżącą na plaży, po wcześniejszym wyciągnięciu z wody przez osoby postronne, które wykonywały masaż serca u poszkodowanej. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo–oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzono wspólnie dalszą resuscytację. Niestety po długotrwałej walce o życie młodej kobiety lekarz stwierdził zgon

– poinformował Andrzejewski.

Zobacz także

Dodał, że dochodzenia w sprawie okoliczności śmierci kobiety prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP