Zamknij

PO zmienia zdanie ws. 500 plus. Wskazuje, komu zabierze świadczenie

Redakcja
26.11.2018 09:24
PO zmienia zdanie ws. 500 plus. Wskazuje, komu zabierze świadczenie
fot. A.Hulimka/Reporter

Platforma Obywatelska po raz kolejny zmienia zdanie ws. programu 500 plus. Do niedawna politycy tej partii stali na stanowisku, że program należy rozszerzyć, a dojście PO do władzy jest gwarantem jego utrzymania. Rzecznik PO, w rozmowie z „Super Expressem”, przedstawił jednak nowe stanowisko partii. Jak stwierdził, decyzją PO pieniądze straciłyby osoby, które trwale przebywają na bezrobociu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z „Super Expressem” Jan Grabiec z PO zapowiedział, że jego ugrupowanie chce zmian w programie 500 plus. – Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem „czy się stoi, czy się leży, 500 plus się należy”. To jest dysfunkcyjne – stwierdził polityk.

Zobacz także

Jego zdaniem świadczeń nie powinny otrzymywać osoby długotrwale przebywające na bezrobociu. – Nie może być tak, że obydwoje nie pracują, bo w takich przypadkach 500 plus jest szkodliwe – uważa Grabiec.

PO znowu zmienia zdanie ws. 500 plus

W czasie kampanii parlamentarnej w 2015 roku politycy PO twierdzili, że sfinansowanie programu 500 plus jest niemożliwe. Niedługo potem zmienili jednak zdanie. Platforma zapowiedziała, że jeśli wróci do władzy, nie tylko program utrzyma, ale da 500 zł na każde dziecko, niezależnie od dochodów rodziców jedynaków.

– Dziś Platforma jest najlepszym gwarantem utrzymania i rozszerzenia 500 plus. Po pierwsze dlatego, że znamy się na gospodarce i nie pozwolimy jej upaść. Po drugie dlatego, że zatrzymamy to dojenie państwowej kasy! – mówił we wrześniu Grzegorz Schetyna.

RadioZET.pl/SuperExpress/Twitter/BM