Zamknij

Zwłoki noworodka w Grabcu. Prawdopodobnie znaleziono jego matkę

Redakcja
07.05.2019 20:42
Zwłoki noworodka w Grabcu. Prawdopodobnie znaleziono jego matkę
fot. zawiercie.slaska.policja.gov

Jak podał portal gazeta.pl, policja z Zawiercia znalazła młodą kobietą, która miała przyznać się do porzucenia nowo narodzonego dziecka. Nastolatka nie chce mówić o okolicznościach zdarzenia – informuje gazeta.pl. Przebywa pod opieką lekarzy, ponieważ jest w bardzo poważnym stanie – straciła dużo krwi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przypomnijmy, że o sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

„Zawierciańscy policjanci dotarli do nastolatki, która najprawdopodobniej jest matką martwego dziecka porzuconego w rzece. Ciało noworodka znaleziono 6 dni temu, w pobliżu miejscowości Grabiec” – napisano w policyjnym komunikacie na stronie zawierciańskiej komendy.

Według doniesień policji młoda mieszkanka Zawiercia miała przyznać się do czynu. Odmówiła jednak składania wyjaśnień na temat okoliczności zdarzenia. Dotychczas są one bardzo niejasne. Kobieta może znajdować się w szoku pourazowym.

Zobacz także

„Kluczowe w tej sprawie będą wyniki zleconej przez prokuratora sekcji zwłok oraz wyniki badań DNA” – podkreślono.

Matka dziecka przebywa pod opieką lekarzy

Prokuratura Rejonowa w Zawierciu zadecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie dzieciobójstwa. Sprawa nie jest jednak jednoznaczna. Jak podkreślają w komunikacie funkcjonariusze policji, okoliczności odnalezienia matki niemowlęcia były tragiczne. Młoda dziewczyna – tak określana jest bowiem przez zawierciańskich policjantów – trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. W ostatnim czasie straciła bardzo dużo krwi i wymagała hospitalizacji. Badania w szpitalu wykazały, że kilka dni wcześniej urodziła dziecko.

Zobacz także

„Podjęte przez policjantów czynności wskazują, że może ona być matką porzuconego noworodka. Potwierdzą to jednak wyniki badań DNA. Młoda mieszkanka powiatu zawierciańskiego aktualnie przebywa pod opieką lekarzy. Nie chce jednak zdradzić motywów i okoliczności swojego czynu. Pomocne w ustaleniu bezpośredniej przyczyny śmierci dziecka będą wyniki sekcji zwłok oraz przesłuchania osób z jej najbliższego otoczenia” – informuje komenda.

Gazeta.pl donosi o nastoletniej matce niemowlęcia.

Zobacz także

Noworodek został znaleziony w rzece Krztynia w miejscowości Grabiec (województwo śląskie) 2 maja. Była to dziewczynka. Dziecko było nagie, miało jedynie zawiązaną różową wstążeczkę na szyi.

RadioZET/zawiercie.slaska.policja.gov/gazeta.pl