Zamknij

Tajemnicza śmierć Grażyny Kuliszewskiej. Zatrzymano podejrzanego

22.07.2019 19:10
Grażyna Kuliszewska zamordowana. Czesław K. zatrzymany w Londynie
fot. Polska Press/East News

Grażyna Kuliszewska zaginęła na początku roku. 34-latka przyleciała do Polski z Wielkiej Brytanii. Po dwóch miesiącach poszukiwań policjanci wyłowili z rzeki jej ciało. Teraz, kilka miesięcy później, w Londynie zatrzymano podejrzanego. To mąż zamordowanej kobiety.

Czesław K., został zatrzymany przez londyńską policję – dowiedzieli się dziennikarze Onetu i Fakt24. „Mogę jedynie potwierdzić, że Czesław K. został zatrzymany przez brytyjską policję w związku ze śmiercią swojej żony” - mówi w rozmowie z Onetem mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Jak ustalił portal, przedstawiciele polskiego wymiaru sprawiedliwości wysłali w poniedziałek do brytyjskiej policji Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Grażyna Kuliszewska została zamordowana

Grażyna Kuliszewska z małopolskiego Borzęcina miała spędzić w Polsce jeden dzień, żeby dokonać podziału majątku z mężem, z którym, zdaniem jej siostry, planowała rozwód. Jej mąż twierdził jednak, że o rozwodzie dowiedział się z gazet, a żadnych papierów nigdy nie dostał. „Między nami w małżeństwie było dobrze” – mówił w marcu.

Z relacji Czesława K. wynikało wówczas, że to żona chciała  przepisać na niego i ich syna działkę i dom. – Pytałem, dlaczego chce to zrobić, ale nie powiedziała. Nie wiem, po co były jej pieniądze za jej część –przekonywał. Według siostry zmarłej – to właśnie on nalegał na przepisanie majątku. Jej zdaniem Czesław K. jest zamieszany w śmierć żony. „To wszystko było zaplanowane” – mówiła w rozmowie z Uwaga! TVN.

Ciało ze względu na kilkutygodniowe przebywanie w wodzie zostało mocno zniszczone. Zostały z niego pobrane próbki, wycinki i materiał dowodowy, który po badaniach laboratoryjnych zostanie przekazany biegłym. Biegli po zapoznaniu się z nim będą mogli stwierdzić przyczynę zgonu

wyjaśniał prokurator Mieczysław Sienicki z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie

Częściowe wyniki badań laboratoryjnych zwłok Grażyny Kuliszewskiej Zakład Medycyny Sądowej w Krakowie miał pod koniec czerwca. Wciąż nie jest jeszcze znany pełny protokół sekcji.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet