Zamknij

Makabryczny wypadek przy pracy. Ciśnienie rozerwało oponę, nie żyje pracownik

14.11.2019 11:00
Makabryczny wypadek przy pracy. Ciśnienie rozerwało oponę, nie żyje pracownik
fot. Mikbiz/Shutterstock

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w zakładzie mechanicznym pod Grodkowem (powiat brzeski, województwo opolskie) w Przylesiu Dolnym. W trakcie pracy zginął jeden z pracowników.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śmiertelny wypadek miał miejsce w środę. W zakładzie naprawiano oponę samochodu ciężarowego. Jak poinformowało Radio Park, w trakcie pracy wysokie ciśnienie powietrza rozerwało koło na strzępy. W wyniku tego zdarzenia zginął mechanik, który pracował przy obiekcie.

Zobacz także

Jest śledztwo prokuratury

Jak podały w rozmowie z Radiem Park służby ratunkowe, pracownika zakładu nie udało się uratować.

Zobacz także

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Prokuratura bada wszelkie okoliczności nieszczęśliwego wypadku, dochodzenie prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania sekcji zwłok.

O godzinie 13.21 w miejscowości Przylesie Dolne na terenie jednego z zakładów podczas naprawy koła samochodu ciężarowego, ciśnienie powietrza rozerwało oponę. Poszkodowana została jedna osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia osoba poniosła śmierć. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodków oraz jeden zastęp z OSP Wierzbnik.

Zobacz także

– napisano w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

 

RadiozET.pl/Radio Park