Zamknij

9-latek zakrztusił się jedzeniem. Chłopiec nie żyje

10.08.2020 11:49
Ambulans
fot. Damian Klamka/East News

9-latek, odpoczywając z rodzicami nad wodą, zakrztusił się jedzeniem. Chłopiec trafił do szpitala, gdzie w nocy zmarł. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

9-latek wraz z rodzicami przebywał na terenie ośrodka wypoczynkowego położonego w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Podczas jedzenia dziecko się zakrztusiło. Chłopiec trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie w nocy zmarł.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca. Śledztwo prowadzone jest "w sprawie", a nie "przeciwko", dotychczas bowiem nikomu nie postawiono zarzutu.

9-latek zakrztusił się jedzeniem i zmarł 

Jak poinformowała prokurator rejonowa w Leżajsku Katarzyna Leszczak, przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci chłopca było niedotlenie mózgu spowodowane zadławieniem oraz masywny obrzęk mózgu. 

W dniu 5 sierpnia 2020 r. z udziałem asesora […] przeprowadzono sekcję zwłok małoletniego, której wstępne wyniki wskazują, iż przyczyną śmierci był niedotlenie mózgu skutkujące masywnym obrzękiem mózgu, na skutek zadławienia spowodowanego zaaspirowaniem do dróg oddechowych treści pokarmowej

– przekazała szefowa leżajskiej prokuratury.

Zobacz także

Śledczy zaplanowali szereg dalszych czynności procesowych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia. Zabezpieczony został także materiał biologiczny do dalszych badań histopatologicznych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP