Zamknij

Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień. "Kim ty ku**a jesteś pajacu"

25.07.2021 20:21
Grodzisk Mazowiecki. Antyszczepionkowcy
fot. Twitter.com/@piotr4913

Antyszczepionkowcy z organizacji "Polskie Żółte Kamizelki" chcieli wedrzeć się do jednego z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Na miejscu doszło do awantury. Policja zatrzymała dwie osoby.

W niedzielę około godziny 13.30 policja otrzymała wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. - Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu - przekazała oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych. 

Policja zatrzymała dwie osoby. Jedną ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Wobec nich w komendzie przeprowadzono czynności i około godziny 16 osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu - według informacji policji - rozeszły się.

Grodzisk Mazowiecki. Antyszczepionkowcy chcieli wedrzeć się do punktu szczepień

Z nagrań, które opublikowano na Twitterze po tym zajściu wynika, że na teren punktu chciały wejść osoby z logiem organizacji "Polskie Żółte Kamizelki" i wtedy zostały powstrzymywane przez personel placówki. Na nagraniach słychać wulgarne krzyki, m.in: ''kim ty ku**a jesteś pajacu'', ''szmaciarzem jesteś'', ''chodź ku**a ważniaku''. 

"Polskie Żółte Kamizelki" to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających "opór bezprawiu rządu i policji". Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw Covid-19

RadioZET.pl/PAP