Zamknij

Mężczyzna uwięziony na głębokości 9 metrów. Koniec akcji ratunkowej w Gromcu

29.07.2020 11:55
LPR
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zakończyła się akcja ratunkowa w Gromcu. Mężczyzna wpadł do szybu przepompowni wody i utknął na głębokości około 9 metrów. 60-latka z obrażeniami przetransportował do szpitala śmigłowiec LPR.

Zgłoszenie o wypadku straż otrzymała o godz. 10:05 w środę. Półprzytomnego mężczyznę z obrażeniami przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W akcji ratunkowej uczestniczył m.in. zespół ratownictwa medycznego i specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego "Kraków 3".

Gromiec. Akcja ratunkowa. Mężczyzna wpadł do szybu przepompowni

Policja ustala przyczyny i okoliczności wypadku. Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę prasową policji w Chrzanowie Iwonę Szelichiewicz wynika, że 60-latek, pochodzący z gminy Nowy Korczyn (woj. świętokrzyskie), był pracownikiem firmy budowlanej i podczas robót na rusztowaniu, przy komorze pompy, spadł z wysokości 2 metrów do głębokiego na 7 metrów szybu.

Przepompownia wody przy ul. Długiej w Gromcu pełni funkcję przeciwpowodziową, zbiera deszczówkę z okolicy, w tym m.in. z pobliskich kopalń, i odprowadza wodę do Wisły.

Zobacz także

Na miejscu policja wykonuje czynności i ustala szczegółowe przyczyny zdarzenia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP