Zamknij

Gronkiewicz-Waltz komentuje kontrolę CBA. "Wybiórcze podnoszenie faktów"

Redakcja
07.03.2017 23:19
Hanna Gronkiewicz-Waltz
fot. Wikimedia Commons

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz we wtorek wieczorem zamieściła na portalu społecznościowym całość swojej odpowiedzi ws. odmowy podpisania protokołu kontroli CBA dotyczącej reprywatyzacji w Warszawie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne doręczyło stołecznemu ratuszowi protokół z prowadzonej przez dziewięć miesięcy kontroli dotyczącej reprywatyzacji w urzędzie miasta.

W poniedziałek wiceprezydent stolicy Witold Pahl poinformował, że stołeczny ratusz nie podpisze protokołu po kontroli CBA dotyczącej reprywatyzacji; nie zgadza się z zarzutem niedociągnięć przy sprawowaniu nadzoru nad polityką reprywatyzacyjną. Pahl powiedział, że przedmiotem kontroli były 52 sprawy, a CBA do 12 kontrolowanych spraw zgłosiło uwagi.

We wtorek do raportu CBA we wpisie na swoim profilu na Facebooku odniosła się Gronkiewicz-Waltz.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

"Nieuwzględnianie orzecznictwa sądów, oskarżanie mnie o brak nadzoru nad sądownie ustalonymi kuratorami, weryfikowanie spraw reprywatyzacyjnych jedynie za czasów mojej prezydentury, chociaż w wyniku audytu wewnętrznego złożyłam kilkanaście zawiadomień do prokuratury na sprawy podejmowane za moich poprzedników, a także wybiórcze podnoszenie faktów z procesów reprywatyzacji, gdzie miasto jest na końcu ogniwa po SKO i sądach, jest pisaniem uzasadnienia do z góry postawionej tezy" - podkreśliła prezydent stolicy.

Przedstawiła też całość, liczącą 28 stron, odpowiedzi na kontrolę CBA - uzasadnienie odmowy podpisania protokołu z tej kontroli. Prezydent stolicy odnosi się m.in. do zarzutów CBA ws. nieruchomości przy ul. Chmielna 70, nieruchomości przy ul. Twardej 8, a także spraw dotyczących nieruchomości przy ul. Zielnej 3, Zielnej 19 i Chmielnej 48.

RadioZET.pl/PAP/MaAl