Zamknij

Gronkiewicz-Waltz: nigdy nie ingerowałam w procesy reprywatyzacji

Redakcja
27.06.2017 06:47
Gronkiewicz-Waltz: nigdy nie ingerowałam w procesy reprywatyzacji
fot. Wikimedia Commons

Nigdy nie ingerowałam w procesy reprywatyzacji - oświadczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, odnosząc się do stwierdzeń, jakie padły podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy.

Prezydent Warszawy powiedziała, że nie oglądała w tv poniedziałkowych zeznań swych byłych podwładnych przed komisją weryfikacyjną, bo normalnie pracowała. Przekazana jej natomiast została relacja z posiedzenia komisji. B. urzędnik Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza Krzysztof Śledziewski stwierdził przed komisją, że spotkał się z co najmniej jedną sytuacją, w której prezydent Warszawy życzyła sobie zmiany decyzji Biura Gospodarki Nieruchomościami. Jak mówił, chodzi o nieruchomość u zbiegu al. Solidarności i ul. Towarowej w Warszawie, gdzie Gronkiewicz-Waltz miała wyrazić niezadowolenie, że Biuro wydało decyzję odmowną. Dopytywany w późniejszej części posiedzenia, czy potwierdza, że prezydent ingerowała w treść jednej z decyzji zwrotowych, odpowiedział, że tak.

Zagłosuj

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zostać przesłuchana przed komisją weryfikacyjną?

Liczba głosów:

- Ja nigdy nie ingerowałam w procesy reprywatyzacji - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek wieczorem w TVN24. Jak mówiła, były osoby upoważnione na podstawie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, które "rozpatrywały sprawy od początku do końca i które wydawały decyzje".

Zobacz także

Dopytywana o słowa Śledziewskiego, że miała wyrazić niezadowolenie, że BGN wydało decyzję odmowną ws. zwrotu nieruchomości u zbiegu al. Solidarności i ul. Towarowej, prezydent odpowiedziała, że "jest to absolutnie nieprawda, konfabulacja, kłamstwo pana Rudnickiego". - Bo rozumiem, że on (Śledziewski) się powołuje na pana Rudnickiego - dodała (chodzi o b. wicedyrektora BGN, podejrzanego o korupcję ws. tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, aresztowanego w lutym 2017 r.).

RadioZET.pl/PAP/maal