Zamknij

Jaki kontra Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy nie stawi się przed komisją weryfikacyjną

Redakcja
14.06.2017 11:32
Jaki kontra Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy nie stawi się przed komisją weryfikacyjną
fot. Wikimedia

- Uważam, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna, w związku z czym nie stawię się przed nią - powiedziała w środę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Szef komisji Patryk Jaki poinformował, że zostanie przed nią wezwana m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W środę w radiowej Jedynce Jaki powiedział, że za wezwaniem prezydent głosowali wszyscy członkowie komisji, poza przedstawicielem PO, który wstrzymał się od głosu. Nikt nie był przeciw.

Zobacz także

Już wcześniej Jaki informował, że prezydent Warszawy została wezwana do stawienia się przed komisją - "bodajże na 28 czerwca".

Słowo klucz - niekonstytucyjna!

Gronkiewicz-Waltz pytana w środę przez dziennikarzy, czy stawi się przed komisją, odparła: - Uważam, że ona jest niekonstytucyjna, w związku z czym ja się nie stawię. Prezydent Warszawy dodała, że jest do dyspozycji każdego innego organu o charakterze konstytucyjnym.

Podkreśliła, że odkąd ratusz został "prawidłowo" wezwany do wysyłania dokumentów komisji - robi to. - Zawsze każdy z urzędników będzie mógł dostać upoważnienie, żeby się stawić przed komisją - dodała Gronkiewicz-Waltz.

Dopytywana, kto z urzędników będzie reprezentował miasto, odparła: - Myślę, że w sposób naturalny jeden z pełnomocników, który zajmuje się nieruchomościami. Nie wykluczyła, że może to być wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

RadioZET.pl/PAP/DG